(Elődöntő)
Jún. 08. Szombat, 15:00
Messzi István Sportcsarnok | Kecskemét
Játékvezetők:Simon Barna, Weinert Gergő
Az FU20 I. osztály négyes döntőjének elődöntőjén a Veszprém Handball Academy a PLER - Budapest csapatát fogadta a Messzi István Sportcsarnokban. A találkozót a PLER kezdte és az Apró, Báder, Fenyő, Szökrényes, Edwards Szujó védősorral állt fel a Veszprém. A kapuban Győri Nándor kezdett. A mérkőzés egy PLER góllal indult, majd Apró Botond egyből válaszolt is a másik oldalon. Győri Nándor 2 védése után Edwards Benjámin talált kaput, ezzel a Veszprém magához ragadta a vezetést. (2:1 4.perc) Győri Nándor jól kezdte a mérkőzést, már harmadik védését mutatta be, majd Báder Barnabás volt szélről eredményes, így 2 gól volt a különbség a csapatok között.  A következő percekben maradt a 2 gólos differencia, a pályán Szökrényes Lászlót Balogh Botond váltotta. A csereként érkezett Barna János Dániel góljával a Veszprém 4-re, majd Győri Nándor üres kapus gólja 5re tudta növelni a Veszprémi előnyt. Ekkor a PLER kikérte első idejét. (8:3 15.perc) Hiába került a PLER kettős ember előnybe, Jajic Damjan és Balogh Botond kiállítási révén, sem sikerült lövésig eljutniuk. A fiúk többször is hatékonyan tudtak támadni. Gáncs Pető zseniális 2 góljával 8-ra növelte a különbséget. Ez a két gól pedig a fiatal balszélsőnek már a 100. és a 101-et jelentette az idei szezonban. (12:4) A kialakult előny után második idejét is kénytelen volt felhasználni a PLER edzője. Az első félidő derekán mindkét csapat erős védekezést tanúsított, az eredmény 2-2 góllal változott, ekkor Gulyás István kikérte ki első idejét. A mérkőzés utolsó perceiben nem tudta ledolgozni 8-9 gólos hátrányát a PLER, így magabiztos félidei eredménnyel mehetett pihenőre a veszprémi alakulat. (18:10 30.perc)

A második félidőt a Veszprém kezdte és Apró Botond hetesből talált be, majd egy PLER gól után Füry Félix szélről volt eredményes. (20:11 2. perc) Edwards Benjámin 1 az 1 elleni betöréses gólja már a 25.et jelentette az Akadémistáknak, amivel 10-re növelte a két csapat közti különbséget. (25:15 37.perc) A mérkőzés tovább részében a 9-10 gólos differencia jellemezte a mérkőzést. A pályára Győri Nándort Várady-Szabó László váltotta a kapuban. A Veszprém a beállós játékot erőltette, látszólag hatékonyan hiszen 3 perc leforgása alatt Balogh Botond kétszer talált be az ellenfél kapujába, de ha nem, akkor kiharcolt heteseit Apró Botond tudta értékesíteni. (30:18. 47.perc) A pályára Viski Szabolcs és Hoffmann Balázs érkezett, akik egyből góllal is hálálták meg Gulyás István bizalmát ezzel megszerezve a Veszprém 33. gólját is. A mérkőzés képe az utolsó 10 percben sem változott, Janowszky Botond, sőt még Várady-Szabó László is gólt szerzett a mérkőzésen, amivel a veszprémi alakulat elmondhatta magáról, hogy minden játékosuk betalált a bajnoki elődöntőn. A találkozó egy Füry Félix és két PLER lövéssel zárult, ezzel a 11 góllal pedig a Veszprém Handball Academy jutott a holnapi fináléba, amit a Balatonfüred Kézilabda Akadémia ellen fog játszani. (38:27 60. perc)