(30. forduló)
Máj. 26. Vasárnap, 15:30
SZKSK Kézilabda Csarnok | Szigetszentmiklós
Játékvezetők:Paska Dániel, Vastag Sámuel
Teltházas lelátó előtt lépett a pályára a piros mezes Veszprém és a kék színben befutó Szigetszentmiklós. A hazaiak támadásával vette kezdetét a mérkőzés, de a feszes védekezésünknek köszönhetően megszereztük a labdát, a cselezés ellenére a kapus megfogta a, ismét támadhatott a Szigetszentmiklós. Három perc után született meg a találkozó első találata, a vendéglátók húzták be, utána gyors lerohanásból igyekeztünk visszavágni. Az 5. perc elején Bene átlövésből szerezte meg az első gólunkat, majd a kontrát Reidmár hárította a kapuban. Ezt követően két percre emberelőnybe kerültünk, és még egy hetesre is lehetőség nyílt, Barna azonban ezúttal kihagyta. Technikai hibaelhárítás után ismét meghisult egy hazai támadás, Bőti szemfülesen betalált az üres kapuba (6. perc, 1-2). Szabálytalanság miatt Szabó Tas sárga lapot kapott, ezzel heteshez jutott a Szigetszentmiklós, ám a Reidmárt ideiglenesen váltó Győri parádés védéssel hárított. A követkző támadásnál sajnos visszakerült a labda a hazaiak kezébe, így kiegyenlítettek, de nem örülhettek sokáig, hiszen Barna gyors lerohanásból vette vissza a vezetést. A 11. perc elején újabb hetesre nyílt lehetősége a kékeknek, ám Győri ezúttal is labdát fogott. Ezt követően Czabula is megszerezte első gólját a meccsen. A 13. perc elején eladott labdából tudott megindulni a hazai csapat és ezzel meglőtték a harmadik góljukat is. A meccs negyedénél szoros volt az állás, Jajic góljával 3-5 volt az aktuális állás az eredményjelzőn, ezután viszont pont Jajic kiállításával létszámfölényhez és heteshez jutott a kék csapat, ezúttal Győri sem tudta őket megakadályozni a gólszerzésben (16. perc, 4-5). Reklamálás miatt Szobol Zsolt sárga lapot kapott, majd kiegyenlített ismételten a Szigetszentmiklós. Miután kiegészültünk, Balogh Botondnak sikerült visszavennie a vezetést egy középről behúzott találattal. A 20. perc végén újabb hetest ítéltek vendéglátóinknak, a labda ezúttal is túljutott Győrin és a gólvonalon. Az eddigi lassabb tempójú gólszerzést a gyors találatok váltották fel, ugyanis Barna átlövés góljára másodperceken belül válaszolt a Szigetszentmiklós. Hosszú idő után a meccs harmadánál támadhatott a vezetésért a kék csapat, miután Jajic lövését hárították, azonban technikai hiba miatt elvesztették a labdát, Barna passzából Jajic húzta be a 8. veszprémi gólt. Két percen belül kapott gól nélkül tudott két találatot értékesíteni a Szigetszentmiklós, ezzel átvették a vezetést, így a 27. perc elején Carlos Perez időt kért (9-8). Sajnos a hosszú támadás végül nem lett eredményes, ám a túloldalon Reidmár védett, a kipattanó labdát pedig Füry tartotta a pályán és a kezünkben, az indítást követően pedig kétperces emberelőnyt csikartunk ki. Egyből góllal használtuk a fölényt Barna révén, de átlövésből ismét betaláltak a kékek, Bőti lövését pedig fogta a kapusuk, így egy perccel a vége előtt 10-9 volt az állás. A félidő befejezése előtt még időt kért a Szigetszentmiklós, amiből egy szélről jövő kínait húztak be, de az utolsó másodpercben Balogh tudott még szépíteni az üres kapuba, így 11-10-el mentek pihenőre a csapatok.

Carlos Pérez | vezetőedző, Vezszprém Handball Academy U21 csapat
Nagyon feszes mérkőzés volt, a Szigetszentmiklóson végig érezhető volt a győzni akarás, de mi is ezzel a szándékkal érkeztünk, és ezért nem is eresztettünk a meccs során. Mindkét csapat nagyot küzdött, az első félidő kiegyenlítettebb volt, a másodikban viszont már sikerült stabilan vezetnünk, így egy szép győzelemmel zártuk a szezont. Ha az egész idényt kell értékelni, nagyon sok munkát fektettünk bele ebbe a második helybe. Azokhoz az alapokhoz, amiket augusztusban lefektettünk, a szezon végéig tartottuk magunkat, és folyamatosan érezhető volt a fiúkon is a fejlődés. Gratulálok nekik mind az egész szezonhoz, mind pedig az ezüstéremhez, megérdemelten vehették ma ezt át, és nagyon büszkék vagyok rájuk.