(2. forduló)
Sze. 12. Csütörtök, 16:30
DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok | Veszprém
Játékvezetők:Kovács Tibor, Mándli Balázs

U20 korosztályban is piros veszprémi és fehér balatonboglári játékosokat láthattunk a pályán. Ezúttal is hazai kezdésnek örülhettünk, pláne, hogy mintegy fél perc alatt Szökrényes meg is lőtte az első veszprémi gólt, ám a NEKA sem tétlenkedett, gyors góllal mutatkoztak be. Szabálytalanság miatt hamar felmutatták az első sárgalapot is a NEKA felé, Szökrényes pedig szemet gyönyörködtető góllal örvendeztette meg a nézőket. A harmadik perc elején Szentner fogott labdát, majd újabb sárgalapot osztottak ki a NEKA felé. Rövidesen egyenlítettek a fehérek, ezután mindkét oldalon kapusbravúroknak örülhettek a csapatok. Az 5. perc végén a NEKA vette át a vezetést, majd fej-fej mellett kezdtek el haladni a csapatok a gólszerzés tekintetében. A mi részünkről Elter, Szujó és Fenyő húzott be egy-egy találatot, Szökrényes pedig szabálytalanság miatt sárgalapot kapott (9. perc, 5-5). A 6. NEKA gól után súlyos vétség miatt piros lappal került hátrányba a NEKA, a mi részünkről pedig Szökrényes kapott kétperces kiállítást. Apró tudott egyenlíteni, de a fehérek vissza tudták szerezni fórjukat. Szentner ügyesen hárított több alkalommal is, de sajnos a túloldalon elmaradtak a gólok. A 18. perc elején kért Gulyás István időt, és bár Varga lövését hárították, Szujó visszaszerezte a labdát és betalált (8-9). A NEKA azonban nem hagyta szó nélkül a kapott találatokat, rendre sikerrel vették be a kapunkat, amit Elter és Varga góljai tudtak némiképp ellensúlyozni (23. perc, 10-14). Hosszú perceken keresztül nem tudtuk túljuttatni a labdát az ellenfél gólvonalán, és mellette még sorozatosan jöttek a technikai hibák is, mire a 26. percben Elter végre betalált (11-15). Ez új reményekkel kecsegtetett, de a NEKA minden gólunkra gyorsan reagálva talált be a kapunkba. Az első játékrész utolsó két percében Apró két és Tóth egy góljával szépíteni tudtunk a részeredményen, 30 perc után 15-18 volt az állás.

A második félidőt a NEKA nyitotta meg, hamar áttörve a védelmünket góllal startoltak. Az első három percben mindössze egy hazai gól született Fenyő jóvoltából, míg a megtáltosodott NEKA 3 további találatot húzott be, így Gulyás István gyorsan időt kért, hogy újrarendezze sorainkat (33. perc, 16+22). Sikeresnek tűnt a megbezsélés, Apró, Fenyő és Szökrényes összesen 4 tudott faragni a gólkülönbségen, míg a túloldalon kétszer rezgett meg a hálónk (37. perc, 20-24). 7 a 6 ellen taktikára váltottunk a 40. perc környékén, de rossz passzok miatt nem sikerült érvényesülnünk, így visszatértünk a megszokott felálláshoz. A 42. percben az utolsó időkérését is felhasználta Gulyás István, ekkor már 6-tal ment a NEKA. A taktika tisztázása után mintha kicserélték volna a csapatot, először Tóth szerzett gyors gólt és Tari is hárított, majd Szujó a szélről ívelt be, Iváncsik pedig labdaszerzésből rohanta le a kaput, így két perc alatt sokat lendültünk az egál felé (45. perc, 24-27). A helyzetet csak fokozta Tóth újabb gólja, Tari védése, és Iváncsik második találata, 47. percnél először kért időt a NEKA (26-27). Az elhibázott lövésnek köszönhetően előbb Juhász-Tóth, majd megszerzett labdából Iváncsik húzott be egy-egy kíméletlen gólt, így átvette a vezetést a Veszprém, Tari hétméteres védésénél állva tapsolt a hazai szurkolótábor. Becsúszott pár pontatlanság, de a védekezésünk figyelme nem lankadt, Iváncsik újabb gólja után tudta csak megtörni a gólcsendet a NEKA. Az 51. percben Czinczás is feliratkozott a gólszerzők listájára, ezzel a második időkérést is kikényszerítettük a vendégekből (30-28). Tari precízen törte meg az ezutáni támadást, érezhető volt a NEKA-n a kapkodás, amit ügyesen kihasználtak a mieink: Juhász-Tóth és Fenyő is bombázott, ám az 56. perc elején Fenyőt két percre a padra küldték, az ezutáni hetest pedig belőtte a NEKA (32-30). Kisvártatva viszont a NEKA is kapott két percet, az egyenlő küzdelemben Elter szerzett gólt, majd Tari védett. A következő perc Apróról szólt, először támadásból szerzett egy találatot, majd pedig a túloldalról labdaszerzésből egy egész pályán át ívelte be az üres kapuba. Hiába lőtt három gólt még az utolsó percekben a NEKA, Apró az utolsó másodpercekben pontot tett a találkozó végére, így 36-33 arányban nyert a Veszprém.
Gulyás István | vezetőedző, Veszprém Handball academy U20 csapat
Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Az első félidőben még küzdöttünk, nem igazán találtuk meg a saját játékunkat, és ennek következtében az utolsó időkérésünket is korán kénytelenek voltunk felhasználni. Ott mondtam a fiúknak, hogy próbáljanak több lendületet vinni a játékba, és szerencsére sikerült is átadni nekik ezt az energiát. A mérkőzés végére fejben is összerakták magukat, és az érzelmek, a szívük és az akaratuk volt az, ami átbillentette a mérleg nyelvét a mi javunkra. Külön öröm, hogy a kapusteljesítményünk jelentősen javult a második félidőre, valamint a fiatalabb játékosok egy új szintet hoztak a játékunkba, amire nagy szükségünk volt. Összességében tehát tudtunk javítani a hibáinkon és ennek volt köszönhető, hogy megnyertük a mérkőzést.