(2. forduló)
Sze. 12. Csütörtök, 14:30
DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnok | Veszprém
Játékvezetők:Kovács Tibor, Mándli Balázs
A csütörtöki első találkozót mi kezdhettük, pirosban a Veszprém, fehérben a NEKA csapata lépett pályára. Gyors támadásnak köszönhetően Vudi hamar betalált, majd eladott labdából Viczina is meglőtte első gólját. Rendkívül gyors tempót diktáltak egymásnak a csapatok, másfél percnél a NEKA is gólt szerzett, amit Árkos hétméterese és Bai védése követett, így stabilan tartottuk az előnyünk (3. perc, 3-1). Árkos második gólja után a támadások megtorpantak mindkét fél részéről, technikai hibák jellemezték a támadásokat, a 7. perc elején Árkos második hétméteres találatával ismét háromra nőtt az előnyünk, amit Bai hárításának köszönhetően megtartottunk a következő támadásig. A labda sajnos nem jutott túl a gólvonalon, de így is időkérésre tudtuk sarkallni a NEKA-t. A folytatásban labdaszerzésben szerencsénkre jobban teljesítettünk, ám nem mindig tudtuk gólra váltani. A 9. perc után záporoztak a gólok, Szilléry, Harmat, Árkos talált be egy perc lefolyása alatt (10. perc, 8-3). Viczina kapott sárgát szabálytalanság miatt, Bai viszont résen volt, így maradt az 5 gólos előny. Újabb perceken keresztül próbálkoztak egymással a csapatok, egy darabig eredménytelenül, majd a NEKA táltosodott meg, rövid időn belül kettővel tudta lefaragni hátrányát (14. perc, 8-5). A mérkőzés negyedénél a fehérmezesek megkapták első hetes lehetőségüket, ami góllal zárult, ekkor a Veszprém kérte ki első egy percét (15. perc, 8-6). Hasznos volt a taktikai megbeszélés, hiszen ezt követően Szilléry kétszer, a frissen pályára lépő Petrik egyszer talált be, míg Bai is fogott egy labdát, ismét növelni tudtuk a fórunkat (18. perc, 11-7). A következő percben Vers harcolt ki kétperces létszámfölényt és büntetődobást is, amelyet Árkos értékesített ismét. Petrik második gólját követően megtört a lendületünk, fontos percekig nem sikerült megrezgetni a fehérek hálóját, nem úgy a NEKA-nak, akik négyszer is betaláltak ezidő alatt (24. perc, 13-10). Vers bombája adott új löketet a veszprémieknek, de a fehérek védekezésben is bekeményítettek, így folyamatosan a nyomunkban tudtak maradni – olyannyira, hogy a 28. percre már csak egy gól differencia volt a két csapat között (14-13). Fokozódott a feszültség a pályán, az utolsó két percben a mi részünkről Vers talált be, a NEKA pedig behúzott egy büntetőt, így 15-14-es részeredménnyel mentek pihenőre a csapatok.

A második félidő NEKA támadással és Bai védésével kezdődött, amiből Vudi szerzett ismét találatot. Az adok-kapok játékből egyik fél sem tudott gólt lőni, ráadásul a 33. percben Árkos heteslövő szériája is megtört. A 35. percben újra emberelőnybe kerültünk, ám szabálytalanság miatt Árkost kellett a kispadra ültetni és kezelni, így 3 támadásra minimum nélkülöznünk kellett. A harci kedvet ez szerencsére nem befolyásolta, a két szélről Bóna és Szabó is megszerezte első találatát, a kapuban pedig Bai tartotta az előnyt (38. perc, 18-15). Petrik 3. gólja már nem maradt válasz nélkül, a rekontrában viszont hetesből ívelt be gólt Petrik (41. perc, 20-16). Az újabb nagymértékű gólkülönbséghez foggal-körömmel ragaszkodtak a fiaink, Viczina másodjára talált be, Bai pedig már a 9. labdáját fogta meg a meccsen. A 44. perc magasságában hálóőrünk ismét védett, majd Fehér szerzett gólt, így a ENKA másodjára kért időt a találkozó során (45. perc, 22-17). A megbeszélés a NEKA-nak kedvezett, hamar szereztek két gólt, míg mi egy kétperces kiállítást tudtunk kiharcolni ezidő alatt, így Ivo Díaz is időkéréshez folyamodott. A passzívig kihúzott támadásból Árkos lőtt gólt, majd Bai parádésan védett a kapuban, amiből egyből indította Vudit, másodperceken belül újabb veszprémi góllal örvendeztetve meg a szurkolókat. A következő közel egy perc is a pirosak brillírozásáról szólt, előbb Szilléry talált be, majd Bai remekelt, ezt követően Viczina talált be középről, immár 7 gólra növelve a differenciát (49. perc, 26-19). A lendületet Viczina kétperces kiállítása törte meg némiképp, előbb üres kapuba, majd kétszer labdaszerzésből indított támadásból lőttek gólt a fehérek, mire Árkos tudott újabb veszprémi találatot szerezni. Bai 40% fölé emelte a védési hatékonyságát két újabb hárítással, Vers és Árkos pedig a gólokat szállította. Az 57. perc elején Viczina ismét kétperces kiállítást kapott, valamint a NEKA egy heteshez állhatott, a Bait váltó Frank a lövést megfogta ám a kipattanó labda rossz kézbe került, a második próbálkozást már nem érte el (57. perc, 29-25). Reklamálásért két perces büntetőt kapott Gazdag Tibor, így megfogyatkozva, de kiegyenlített létszámmal álltak a csapatok a pályán. A helyzet nekünk kedvezett, Frank újabb labdát fogott, Árkos, Szilléry és Fehér pedig szállította a találatokat, de eközben a NEKA részéről is érkeztek a válaszgólok, így az utolsó fél percre 4 gólra zárkóztak fel. Néhány másodperccel a vége előtt kérte ki harmadik idejét Ivo Díaz, a taktikát azonban már nem sikerült végig vinni, így végezetül 32-28-at mutatott az eredményjelző.
Ivo Díaz | vezetőedző, Veszprém Handball Academy U18 csapat
Gratulálok a fiúknak, elégedett voltam a mai NEKA elleni teljesítményükkel. Jól játszott a csapat, és bár voltak hibáink, látni kell azt is, hogy még a szezon elején vagyunk, így ezeken az elemeken a  következő mérkőzésig tudunk még dolgozni és javítani.