(1. forduló)
Sze. 06. Péntek, 15:00
Veszprém Aréna | Veszprém
Játékvezetők:Pap Ervin Márk, Végh András
Az idei első bajnoki mérkőzésünket a vendég Fradi csapata kezdte meg, akik hamar kiharcoltak egy hétméterest maguknak, ezzel megszerezték első találatukat is. A veszprémi csapat gyorsan megrázta magát és rövid időn belül Balogh egyenlített, ám gyors lerohanásból a FTC ismét ellépett eggyel. A kontra sajnos elakadt a kapusban. ám a hosszú indítást Vas-Kovács hárította a mi részünkről. Sajnos a vendégek kapuját továbbra sem sikerült bevenni, ám ők a 4. perc elején újabb gólt szereztek (1-3). Géczy akciójának köszönhetően heteshez álhatott oda, ebből megszerezte a második gólunkat. A védekezésünk sokáig tartotta magát, de a zöldek nagy nehezen túljutottak rajta, ismét kettőre emelve a különbséget. A jól kidolgozott akciókat egyelőre nem tudtuk góllal befejezni, ezt Kiss labdaszerzése és lerohanásból szerzett találata törte meg. Szabálytalanság miatt azonban Kiss két percre a kispadra kényszerült, az emberhátrányban Vas-Kovács hatalmas védésekkel törte meg a Fradi lendületét. A kontra közben a zöldek is kaptak egy kétperces kiállítást, a helyzetet kihasználva Répási ívelte be a kapuba szélről (10. perc, 4-4). Mi kiegészültünk, a Fradi viszont hátrányból lőtt egy hetes gólt, a fórban mi már nem tudtuk ismét megrezegtetni a hálójukat. Technikai hiba miatt ismét mi támadhattunk, Balogh használta ki a helyzetet és bombázott egyet középről (12. perc, 5-5). Nem kellett sokat várni Sterbik újabb góljáig, ezzel átvette a vezetést az ezúttal feketében játszó Veszprém. Kisvártatva Sterbik ismét betalált, ekkor már időt kért a Fradi edzője (14. perc, 7-5). A taktikai megbeszélés a vendégeknek kedvezett, hamar két kétperces előnyt és két hetest is kiharcoltak maguknak, ezzel gyorsan egálra hozták magukat. A kettős emberhátrányban is lendületesen támadtunk, de érezhetően hiányoztak az ideiglenesen kieső játékosok, főként a védekezésben. A 17. percre minden játékos visszatért a pályára, ezzel új lendületet adva a hazaiaknak, Répási duplájának köszönhetően visszavettük a vezetést (9-8). A folytatásban jól tudtunk sáfárkodni a Fradi hibáiból, Hunyadi pedig heteslövéshez juttatta Kisst, aki megszerezte a 10. gólunkat a 19. percben. A félidő utolsó perceiben mindkét oldalon több technikai hiba adódott, ám ezekből rendre mi jöttünk ki jobban. Hunyadi két góljának és Géczy utolsó perces találatának köszönhetően 13-11-es gólkülönbséggel mehettünk félidei szünetre.

A veszprémiek támadhattak elsőként a folytatásban, és bár kellett bő egy perc és két támadás, de Kiss betalált az ellenfél kapujába. A Fradi ennél gyorsabban volt sikeres, ráadásul több hiba miatt egymás után négy gólt is be tudtak húzni, így a 28. percre egy góllal elhúztak. Gyorsan meg kellett törni a lendületet, ezért időt kért a veszprémi csapat. A kitartó támadás meghozta gyümölcsét, Hunyadi harmadik góljával egalizáltunk. A zöldek is rendre ostromolták a hálónkat, emiatt fej-fej mellett haladt a két együttes hosszú perceken keresztül, a mieink részéről Sterbik és Répási elöl, Szabó a kapuban tudta segíteni a csapatot, így megőrizve a minimum egyenlő állást (37. perc, 18-18). Czira gólja után hetest harcolt ki a Fradi, Szabónak sajnos nem sikerült megfognia. A megtáltosodott zöldek kíméletlenül kihasználták a hibáinkat, kettő góllal húztak el a 40. percre, ekkor kaptunk egy hétméteres büntetőre lehetőséget, ám ezúttal Géczy nem talált be – szerencsénkre a túloldalon a kapufa segített bennünket. Az 5 perces gólcsendünket Géczynek sikerült megtörnie, felzárkóztunk egyre a Fradihoz, de Balogh kiállítása ismét hátrányba szorított minket. A zöldek négy gólra duzzasztották a különbséget a két csapat között, ráadásul mi rendre hibáztunk, ami tovább nehezítette az akcióinkat (45. perc, 20-24). A 45. perc végén mi kerültünk létszámfölénybe, ám Kisst kisebb sérülés miatt cserélni kellett. A fiúk játékát ez nem befolyásolta kedvezőtlenül, Sterbik a 46. percben behúzta 5. gólját (21-24). Hat másodperc alatt ismét kettős emberhátrányba kerültünk, de öt emberrel is elszántan küzdöttünk a pályán, ráadásul a Fradi oldalán is két percek kerültek kiosztásra, a gólkülönbségen mégis nehezen tudtunk módosítani. A finisben már egyik fél sem tudott betalálni, így a rendkívül küzdelmes mérkőzés után a végeredmény: Veszprém Handball Academy 22 : 25 Ferencvárosi TC.
Ernei Bence | edző, Veszprém Handball Academy U16
Úgy gondolom, hogy ma szép játékot mutattunk a Fradi elleni rangadón, de sajnos a mérkőzés végére elfáradtunk. Örülök, hogy amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk, azt a fiúk végrehajtották a pályán, és bár pontok nélkül távoztunk, alapvetően elégedett vagyok a teljesítményükkel. Dolgozunk tovább a hibáinkon, és azon leszünk, hogy a következő alkalommal javítsunk.