Akadémia | 2024. szep. 20.

Veszprémi győzelemmel zárult az akadémiák párbaja

Legfiatalabb akadémiai keretünk magabiztos győzelemmel gyűjtötte be a két pontot a bajnokság 3. fordulójában.
A vendégeskedő, sárgában játszó Balatonfüredi Kézilabda Akadémia nyitotta meg a mai mérkőzést, a mi csapatunk ezúttal feketében fogadta őket. A Balaton-partiak hamar megszerezték első góljukat, majd kissé belassult a mérkőzés, Frank hárítása és a védősorunk tartotta távol az ellent, mi viszont sokáig nem voltunk eredményesek. A 4. perc közepén találtunk be először, addigra a fürediek már másodjára rezgették meg a hálónkat, ráadásul a folytatásban is nekik kedvezett a labdajárás, hiszen hamar 3-ra növelték a differenciát a két csapat között. Időt kellett kérnie Ernei Bencének, ezt követően Géczy hetese szépített az aktuális álláson a 7. perc közepén, de utána újabb gólt húzott be a Füred. A 10. perc környékén sikerült ritmust váltanunk, Kiss, Géczy és Répási két percen belül négy gólt is hozott, ezzel két gólra zárkóztunk fel (12. perc, 6-8). Ezt követően a sárga mezesek kaptak büntetődobásra lehetőséget, a túloldali válasz Répásitól érkezett rá. A 16. percben emberelőnyre tettünk szert, amivel jól garázdálkodtunk – Hunyadi és Géczy is betalált, valamint Frank is labdát fogott, egálra hoztuk magunkat. Ezt a kiegyenlített küzdelmet folytattuk, Géczy és Balogh talált be a mi részünkről, a vendégek pedig Franknak köszönhetően csupán egy gólt tudtak szerezni, így átvettük a vezetést (19. perc, 11-10). A következő percek Frank brillírozásáról szóltak, ziccereket és hetest is fogott, megőrizve a kiharcolt előnyünket. A 23. percben Hunyadi két gólra növelte a különbséget, ám szabálytalanság miatt két percre a padra ültették, a hátrányunk alatt a fürediek egy gólt tudtak lőni. A félidő utolsó percei az egymásnak feszülésről szóltak, ám ez egyik csapat részéről sem eredményezett újabb találatot, így 12-11 részeredménnyel mentek félidei szünetre a csapatok.

Bálint Botond góljával nyitottuk meg a második játékrészt, majd egy megszerzett labdából indultunk meg újra, a passzívig kihúzott támadás Balogh Mór találatával fejeződött be. Czira kapott két perces kiállítást a 28. perc elején, ezzel a vendégek pedig egy bűntetőből szereztek gólt. A létszámhátrány ellenére Géczy szerzett átlövésből gólt, majd a kiegészülésig hátramaradó időt sikerült kapott gól nélkül végig hoznunk. A teljes létszámmal hetest sikerült kiharcolnunk a 30. percben, Kiss húzta be, ezzel már 4-re növelve az előnyünket (16-12). Kisvártatva a Füred szerzett gólt, utána viszont mindkét csapatot eladott labdák és a technikai hibák jellemezték. A kevésbé sikeres időszakot Bálint gólja törte meg a 33. percben, utána viszont a vendégek harcoltak ki és lőttek be egy hetest (17-14). Kiss igen szemfüles volt, sikerült egymás után kétszer is eloroznia a labdát, és abból lerohanásból gólt szerzenie. A 36. percben ismét emberelőnyhöz jutottunk, és még hétmétereshez is odaállhatott Géczy, azonban ez most elakadt a kapusban, röviddel később sikerült orvosolni a helyzetet, akcióból szerzett góljával (37. perc, 20-14). Néhány másodpercre kettős emberelőnyhöz jutottunk, Gulyás rögvest gólt is szerzett, ám szabálytalanság miatt rövidesen a kispadra kényszerült, a kapott hetest pedig a fürediek rétékesítették (39. perc, 21-15). A következő percekben Kiss juttatta túl a labdát a gólvonalon, a mi térfelünkön pedig Frank kétszer is megakadályozta ebben a vendégeket. A védősor is remekül segítette őt, ám a gyors lerohanások ezúttal nem végződtek eredményesen. A 43. percben hátrányból érkezett a következő vendég találat, ám Hunyadi nem késlekedett a revánssal, majd egy újabb megszerzett labdából Czira is eredményes lett (43. perc, 25-16). A 17. füredi gól és egy újabb vendég kiállítás után Czira, majd Bálint bombázott be egyet, és a Frankot váltó Szabó is védett. Fellelkesedett a vendég csapat, több labdát is szereztek és lerohanásból vették be a kapunkat, ezekre rendre Gulyástól érkezett válasz (48. perc, 29-20). Táll kiállításával ismét büntetőt dobhatott a Füred, az utolsó perc előtt 29-21-re hozták fel magukat. Ekkor kért ismét időt a Veszprém, az ezt követő támadás nem végződött góllal, ám a túloldalon Szabó is hárított. A meccs finisében néhány szép ziccert láthattunk még, ám találat már nem született belőlük, így 30-21 eredménnyel zárult az akadémiák közötti találkozó.