Akadémia | 2026. jún. 22.

Szezonértékelő - Mezőszilas

Tartalmas éven van túl mezőszilasi csapatunk
Újabb tartalmas szezont zárt preakadémiai csapatunk, amely második évét töltötte veszprémi kötelékben. Zámbó Tibor együttese fiatalabb kerettel vágott neki az idénynek, így a fiúk sok esetben egy évvel idősebb ellenfelekkel szemben gyűjthettek értékes tapasztalatokat. A csapat a bajnokság során végig nagy munkát tett bele az évbe, és bár végül az alsóházi rájátszásban folytatta szereplését, ott magabiztos teljesítménnyel az élen zárt. A szezon egészét tekintve a mérlegük kifejezetten erős volt: 25 mérkőzésből 22 alkalommal győztesen hagyták el a pályát, és csupán 3 vereséget szenvedtek el. A támadójáték eredményességét jól mutatja, hogy a fiúk 1016 gólig jutottak, miközben védekezésben is stabilan teljesítettek, hiszen 579 találatot kaptak. A bajnoki szereplés mellett a tornákon is szép eredményeket értek el. Augusztusban a Cell Cup megnyerésével kezdték meg az idényt, télen pedig a Ferenczy Kupán is aranyérmet ünnepelhettek. A V. Somogy Farsang Kupán negyedik helyen végeztek, a Húsvéti Kézilabda Kupán bronzérmet szereztek, míg a 27. Pünkösd Kupát ismét tornagyőzelemmel zárták.
 

A csapat vezetőedzője, Zámbó Tibor így értékelte a fiúk teljesítményét:

"Úgy gondolom, hogy a csapat fejlődési íve ebben a szezonban is töretlen maradt. Az idény elején meghatároztuk, hogy hova szeretnénk eljutni, és jelenleg azt látom, hogy időarányosan jó helyen tartunk. Az egy évvel idősebb korosztályban eltöltött szezonok, valamint az elvégzett edzésmunka fizikálisan és mentálisan is megerősítette a játékosokat. Ennek alapján azt mondhatom, hogy az irány megfelelő, a fejlődés üteme pedig összhangban van azzal, amit előzetesen terveztünk. A játékunkat tekintve a támadójátékban már sok biztató elemet látok. Az eredményességünk, a lőtt góljaink száma és a gólkülönbségünk is azt mutatja, hogy ebben a játékelemben jó alapokra tudunk építeni. Ugyanakkor tisztán látjuk azokat a területeket is, amelyekben előre kell lépnünk. Ezek közül elsőként a védekezést emelném ki. A védelmi rendszerünket hatékonyabban kell megszerveznünk, modernebbé és stabilabbá kell tennünk, mert ez alapfeltétele annak, hogy magasabb szinten is eredményesek tudjunk lenni. Fontos szakmai célunk, hogy tovább erősítsük azt a gyors, dinamikus játékstílust, amely felé tudatosan haladunk. Szeretnénk, ha a lerohanások, a gyors középkezdések, valamint az egy az egy elleni játékhelyzetek nemcsak időszakosan jelennének meg a játékunkban, hanem minél hosszabb ideig, akár teljes mérkőzésen keresztül is magas intenzitással tudnánk működtetni ezeket. Ehhez természetesen szükség van megfelelő fizikai állapotra, döntéshozatali gyorsaságra és fegyelmezett végrehajtásra is. A szezon során saját korosztályunkban több pozitív visszajelzést is kaptunk. Tornát tudtunk nyerni, ami megerősítette, hogy jó irányba haladunk. A húsvéti lakitelki tornát ugyanakkor sajnálom, mert a Szigetszentmiklós elleni mérkőzés kicsúszott a kezünkből, így nem tudtunk döntőt játszani. Ezzel együtt a pünkösdi kupát, valamint a saját rendezésű tornánkat is magabiztosan teljesítettük, többek között horvát ellenféllel és testvércsapatunkkal szemben is. Az idény egyik legfontosabb szakmai feladata az volt, hogy a játékosokat fokozatosan nagyobb önállóságra neveljük a pályán. Korábban is megfogalmaztam, hogy szeretnénk eljutni oda, hogy ne minden döntést a kispadról kelljen meghozni helyettük. A cél az, hogy a gyerekek felismerjék a játékhelyzeteket, alkalmazzák a megbeszélt taktikai elemeket, és egyre tudatosabban hozzanak döntéseket mérkőzésszituációban is. Ebben a folyamatban is sikerült előrelépnünk. A „joystick” egyre inkább távolodik az oldalvonaltól: a mérkőzések jelentős részében már nem folyamatos irányítás mellett játszanak a fiúk, hanem nekik kell megoldaniuk azokat a helyzeteket, amelyekre edzéseken és megbeszéléseken készülünk. A fegyelem, a hozzáállás és a küzdeni akarás terén is látok előrelépést, ezek pedig alapvető értékek a további fejlődéshez. A bajnoki szereplésünkkel kapcsolatban azt gondolom, hogy a tavaszi időszakban egyértelműen látszott: az alsóházat ez a csapat kinőtte. Az eredmények alapján végig dominálni tudtunk, és igyekeztünk minden mérkőzést arra használni, hogy gyakoroljuk azokat a szakmai elemeket, amelyeket hosszabb távon is be szeretnénk építeni a játékunkba. Az idény elején voltak olyan hibák, amelyek miatt értékes pontokat veszítettünk, és ezek végül befolyásolták a helyezésünket. Ezt természetesen vállalnunk kell, de szakmailag fontosabbnak tartom, hogy a csapat ezekből a helyzetekből is tanult. A szezon lezárása után a játékosok rövid pihenőt kapnak, majd júliusban elkezdjük a felkészülést a következő idényre. Augusztusban edzőtábor és két külföldi torna is szerepel a programban, amelyek komoly visszajelzést adhatnak arról, hol tartunk a felkészülésben. A következő szezonban már saját korosztályunkban szeretnénk bizonyítani. Bátran, de nem meggondolatlanul fogalmaztuk meg azt a célt, hogy az utolsó évünkben szeretnénk bejutni a legjobb négy közé, és ott minél jobb eredményt elérni. Bízom benne, hogy a játékosok továbbviszik azt a munkamorált, hozzáállást és fejlődési szándékot, amely ebben a szezonban is jellemezte őket, és minél többen folytathatják majd útjukat a Veszprém Handball Academy rendszerében."

kiemelt támogatóink  

támogatóink