Akadémia | 2026. jún. 22.

Szezonértékelő - Alsóörs

Velky Mihály osztotta meg velünk gondolatait az idei szezont követően
Tartalmas és eredményekben gazdag szezonon vannak túl alsóörsi korosztályaink, amelyek az idei idényben az U14-es és U15-ös mezőnyben pallérozódtak. Az U14-esek a bajnokság során 24 mérkőzésen léptek pályára, mérlegük pedig 17 győzelem, 2 döntetlen és 5 vereség lett. A fiatalok támadásban is remek teljesítményt nyújtottak, hiszen 715 gólt szereztek, miközben mindössze 380 találatot kaptak. Az alsóörsi U14-esek a tavalyi Cell Cup-on már megmutatták, hogy komoly fejlődési lehetőség rejlik bennük, akkor a negyedik helyen zártak. Előrelépésüket jól mutatja, hogy a Lakiteleken megrendezett Húsvéti Kézilabda Kupán egészen az első helyig meneteltek, a döntőben pedig 8 gólos győzelmet arattak.
Az U15-ös korosztály szintén szép szezont tudhat maga mögött. A fiatalok a bajnokságban a 6. helyen zárták a küzdelmeket: az Egri VSE ellen 2 gólos győzelmet arattak, az ötödik helyért zajló mérkőzésen azonban a Budai Farkasok bizonyult jobbnak. A csapat a szezon során összesen 27 mérkőzésen lépett pályára, amelyeken 19 győzelem, 2 döntetlen és 6 vereség lett a mérlege. A fiúk 889 gólt szereztek, miközben 593 találatot kaptak. Az idősebbek augusztus végén részt vettek a Cell Cup 2025 küzdelmein is, ahol az U14-esekhez hasonlóan szintén a negyedik helyen zárták a tornát.
 

A két korosztály teljesítményét Velky Mihály vezetőedző foglalta össze:
"Összességében úgy gondolom, hogy egy rendkívül tartalmas, eredményes, ugyanakkor több szempontból nagyon nehéz szezonon vagyunk túl. Az U15-ös bajnokságban hatodik helyen végeztünk, a térségben és Veszprém vármegyében pedig több mérkőzésen is nagy fölényben tudtunk játszani. A Diákolimpián mindkét korcsoportban eljutottunk az országos döntőig, ami önmagában is komoly eredmény, hiszen ilyenre az iskola életében nem nagyon volt még példa. A U15-ös korcsoportban végül hatodik helyen zártunk, de a tavaszi első mérkőzésen azzal a csapattal játszottunk, amely később toronymagasan megnyerte a bajnokságot. Végig partiban voltunk velük, sokáig vezettünk is, így ez a találkozó is megmutatta, hogy jó úton járunk. Az U14-es korosztályban is szép helyen végeztünk, ami különösen értékes eredmény annak fényében, hogy a szezon hajrájára több meghatározó játékosunk is kiesett. A csapatkapitányunkra, Zelenák Péterre a tavaszi szünet után már nem számíthattunk, Szabó Baglyos Bence pedig a Diákolimpia döntőjén szenvedett bokasérülést. Mindketten nagyon fontos szerepet töltöttek be a csapatban, ezért a hiányuk jelentősen befolyásolta a lehetőségeinket. Úgy gondolom, teljes kerettel reális esélyünk lett volna még jobb eredményekre is, akár a Diákolimpia megnyerésére vagy a bajnokságban az első négy közé kerülésre. Mindezek ellenére maximálisan elégedett lehetek a fiúkkal. Végig nagyon jó hozzáállással dolgoztak, rengeteg technikai, fizikai és futóedzésen vannak túl, és a nehézségek ellenére is folyamatosan fejlődtek. Csapatszinten és egyénileg is sikerült előrelépnünk, még akkor is, ha a sérülések miatt több játékosnak új szerepekben kellett felelősséget vállalnia. Az egyik legfontosabb visszajelzés számomra, hogy hét idei játékosunk felvételt nyert az akadémiára, mellettük pedig további korábbi alsóörsi játékosok is az akadémiai rendszerben folytatják. A következő szezonban így összesen tizenegy alsóörsi fiú lesz ott az akadémián. Számomra ez legalább akkora eredmény, mint a helyezések, hiszen a legfontosabb célunk az, hogy minél több gyereket segítsünk eljuttatni erre a szintre. A nyári időszakban a pihenésnek is fontos szerepe lesz, de természetesen lesznek egyéni feladatok is. Minden játékos más fejlesztést igényel: van, akinek erősítésre, másnak posztspecifikus munkára vagy fizikai felkészítésre lesz szüksége. Fontos, hogy feltöltődjenek, ugyanakkor a következő szezonra is megfelelő állapotban térjenek vissza. Összességében nehéz, de értékes szezon volt. A fiúk sokat dolgoztak, küzdöttek, fejlődtek, és többen közülük szintet is tudtak lépni. Ez mutatja igazán, hogy jó úton járunk."

kiemelt támogatóink  

támogatóink