(Döntő)
Jún. 09. Vasárnap, 17:00
Messzi István Sportcsarnok | Kecskemét
Játékvezetők:Altmár Kristóf, Horváth Márton

Az FU20 I. Osztály döntőjében a Veszprém Handball Academy a Balatonfüred Kézilabda Akadémiát fogadta Kecskeméten a Messzi István Sportcsarnokban. A találkozót a Füred csapata kezdte és az Apró, Báder, Fenyő, Edwards, Szökrényes, Szujó védősorral állt fel a Veszprém. A kapuban Várady Szabó László kezdett. Fiatal kapusunk zseniális védése után Szujó Zsombor talált az ellenfél kapujába, így a Veszprém megszerezte a vezetést. Egy füredi betörés gólt követően 1-1 védést mutatott be mindkét csapat kapusa, majd Fenyő Jordán harcolt ki egy gólt és egy kiállítást. (2:1 3.perc) Mindkét csapat kemény és fókuszál védekezést tanúsított a mérkőzés elején. Bár Edwards Benjámin összeszedte első két percét, később Apró Botond talált a kapuba hétméteresből. A pályára Barna János Dániel és Balogh Botond érkezett és előbbi passzából utóbbi volt eredményes ezzel 2 gólos előnyhöz juttatva a veszprémieket. (6:4 8.perc) A következő perceket is az erős védekezés dominálta 7 perc leforgása alatt csupán 1-1 gól született mindkét oldalon. Barna János Dániel és Jajic Damjan góljai ekkor arra kényszerítették az ellenfelet, hogy kikérjék első idejüket. (9:5 16.perc) A Füred az kis pihenő után 2-3 gólon tudta tartani a pirosokat, de Jajic Damjan bombái révén közelebb nem tudtak kerülni (12:9 23.perc) Az első félidő utolsó részében Gulyás István kért időt ami az előny megtartásához elegendő volt, így 2 gólos veszprémi vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. (13:11 30.perc)

A második félidőt hiába a Veszprém kezdte, a Füred duplája után egalizálták az eredményt a 33. percben. (13:13 33. perc) A füredi alakulat úgy tűnt magára talált és hiába Hoffman Balázs szélről szerzett két találata, 1 gólosra tudták növelni csupán előnyüket a veszprémiek. (16:15 37.perc) Gulyás István időt kért, ami jót tett a bakonyiaknak, Barna Dániel és Füry Félix góljaival 4-re tudták növelni az előnyt, a második félidő felénél. (20:16 45.perc) A kapuba Várady Szabó Lászlót Győri Nándor váltotta, aki egy ziccer után egy hétméterest védést is bemutatott. A fürediek 7 emberes támadásra váltottak és így igyekeztek áttörni a veszprémi falat, de Hoffmann Balázs labdaszerzését gól követte ezzel növelve a Veszprém góljainak számát. (23:18 50.perc) A következő percek egy Balogh Botond kiállítást hozott, de Szujó találatával újra 6 volt a két csapat között a különbség. Gulyás István egy füredi helyzet után kikérte második idejét is. (24:19 55.perc) Az utolsó 5 percben a játék képe nem változott, 3 füredi és 2 veszprémi gól született, ezzel a győzelemmel pedig az FU20 I. osztály 23/24-es szezon bajnoka a Veszprém Handball Academy. (26:22 60.perc)